שירים לחתונה

אחד הדברים המהנים ביותר במסגרת ההכנות לחתונה הוא ההחלטה על השירים שיושמעו בחתונה. אולם גם אם נדמה לכם שאת המשימה הזו תוכלו למלא בקלות ובמהירות, תופתעו לשמוע שמציאת שירים לחתונה זו לא משימה פשוטה כלל.

שירים לחתונה אלו השירים שאתם בוחרים עם הדי.ג'יי שינגנם במהלך החתונה, תוך שימת לב מיוחדת לשירים שינוגנו ברגעי השיא של האירוע: הכניסה לחופה, לאחר שבירת הכוס ובריקוד הסלואו. מומלץ גם להקדיש מחשבה גם למוזיקה שתושמע בזמן קבלת הפנים, למוזיקה שתושמע בזמן האוכל וכמובן למוזיקת הריקודים.

לכל אחד משירי החתונה תפקיד שונה. השיר שילווה אתכם לחופה צריך להתאים למעמד המרגש של רגע זה, השיר שמושמע לאחר החופה הוא לרוב שיר שמח המתאים לשמחה שמתפרצת לאחר שבירת הכוס, שיר הסלואו צריך כמובן להתאים לריקוד הסלואו, שירי קבלת הפנים והאוכל צריכים להיות שירים נעימים לאוזן, אך חלילה לא עצובים, ושאר השירים לחתונה אמורים בעיקר לעשות שמח. וכל זה כמובן צריך להתאים לסגנונכם המוזיקלי ולהתאים לקהל האורחים שלכם. אבל הדבר החשוב באמת הוא שהשירים לחתונה יהיו השירים שלכם. שירים שאתם אוהבים ורוצים שיהיו השירים של הערב.

בבחירת שירים לחתונה מומלץ להתייעץ עם התקליטן ולהחליט על קו מוזיקלי שישמר לאורך כל הערב. בחרו בתקליטן שאתם סומכים עליו ואוהבים את טעמו המוסיקלי, כך לא תצטרכו להשקיע ימים שלמים בבחירת שיר שיר לרשימת השירים לחתונה, אלא רק להחליט על קו כללי ולבחור את השירים החשובים לרגעי השיא. אם אתם מתקשים למצוא שיר שגם קולע לטעמכם בדיוק וגם מתאים במיוחד לרגע שבו יושמע, או אם אינכם מצילחים להגיע להסכמה ביניכם, התייעצו בתקליטן ובחברים. כמו כן, ישנם אתרי אינטרנט רבים המציעים רשימות של שירים לחתונה פופולריים או מומלצים שניתן להיעזר בהן ולקבל רעיונות.

זכרו כי המוסיקה והשירים לחתונה הינם חשובים ביותר להפיכת הערב למוצלח, הם שקובעים את קצב החתונה וגורמים לחתונה להפוך למסיבה אמיתית. לכן כדאי להשקיע את הזמן והמחשבה בבחירת התקליטן והשירים ולא להקל ראש בעניין. זוגות מרחיקי לכת אף יזמינו זמר או להקה לחתונה שלהם, זה אולי מייקר את החתונה בלא מעט כסף, אך ללא ספק מוסיף מקוריות ויוקרה לאירוע.